Brush-baby Kidzsonic: cena, opinie i recenzje

0- liczba komentarzy

Autor: Redakcja JakaSzczoteczka.pl

3 grudnia 2020

Brush-baby Kidzsonic to szczoteczka soniczna zasilana baterią AAA w dwóch wersjach – dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz powyżej 6. roku życia. Dzięki dwuwarstwowemu włóknu zapewnia dokładne efekty czyszczące, a przy tym jest bezpieczna dla wrażliwych dziąseł i zębów najmłodszych.

Szczoteczka soniczna Baby Brush zachęca do higieny jamy ustnej najmłodsze dzieci. Została zaprojektowana tak, aby pewnie leżała nawet w małych dłoniach i była poręczna. Zabawę podczas mycia zębów zapewniają światła dyskotekowe (mruganie) w trybie disco. Samo akcesorium jest skuteczne i dobrze oczyszcza powierzchnię zębów, dzięki drganiom sonicznym. Szczoteczka Kidzsonic dostępna jest w wersji wiekowej 3-6 oraz 6+.

Co jest w pudełku?

Szczoteczka Baby Brush występuje w trzech wzorach, na których znajdziemy postaci z kreskówek, jednorożce czy rakietę. Do tego jest dostępna w różnych kolorach, na przykład czerwonym, niebieskim lub różowym. Jest to podstawowa szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną z niezbędnymi funkcjami typu timer. Polecana jest już dzieciom w wieku przedszkolnym, ponieważ młode zęby są szczególnie narażone na atak bakterii odpowiedzialnych za próchnicę i zapalenie dziąseł.

Przy zakupie szczoteczki Baby Brush Babysonic otrzymujemy:

 • 1 szczoteczka z 2 trybami pracy
 • 3 końcówki szczoteczki
 • 1 bateria AAA
 • instrukcja w języku polskim

Opis produktu, funkcje, specyfikacja techniczna szczoteczki BrushBaby KIDZSonic

Cechą charakterystyczną dla szczoteczki BrushBaby KIDZSonic jest włókno Du Pont o różnej długości. Włókno krótkie dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów, a długie dociera do przestrzeni międzyzębowych i tam lepiej redukuje płytkę nazębną, działając podobnie do nici dentystycznej. Dodatkowo włókno jest miękkie i nie stwarza ryzyka podrażnień podczas szczotkowania. Co więcej, główka szczoteczki jest mała, przez co mieści się w malutkich ustach.

W szczoteczce Baby-Brush mamy tylko jeden przycisk sterujący, co ma ułatwić włączanie i wyłączanie urządzenia. Zasilana jest tylko jedną baterią AAA, która powinna wystarczyć na około 6 miesięcy użytkowania, zakładając, że szczoteczka jest używana dwa razy dziennie po 2 minuty za każdym razem. Baterię można łatwo wymienić, wkładając ją do komory w dolnej części rączki szczotki. Sama szczoteczka waży niewiele, bo zaledwie 42 gramów, przez co jest poręczna i łatwa do podnoszenia przez małe dzieci.

Brush-baby Kidzsonic 3-6 lat

Parametry szczoteczki Brush Baby Babysonic dla dzieci w wieku 3-6 lat:

 • 2 tryby pracy – bez wibracji lub tryb disco z wibracją soniczną
 • ruchy soniczne – do 18 000 drgań na minutę
 • wbudowany timer (30 sek./2 min.)
 • kolorowe podświetlenie w trybie disco
 • automatyczne wyłączenie szczoteczki po 2 minutach

Brush-baby Kidzsonic 6+

Szczoteczka Baby Brush Kidz Sonic 6+ polecana jest jako kontynuacja pielęgnacji jamy ustnej po wersji szczoteczki 3-6.

Parametry szczoteczki Brush Baby Babysonic dla dzieci powyżej 6. roku życia:

 • ruchy soniczne – do 22 000 drgań na minutę
 • 2 tryby pracy – bez wibracji lub tryb disco z wibracją soniczną
 • wbudowany timer (30 sek./2 min.)
 • kolorowe podświetlenie w trybie disco
 • automatyczne wyłączenie szczoteczki po 2 minutach

Zalety, wady i cena szczoteczki Brush-baby Kidzsonic

Szczoteczka do zębów dla dzieci Brush Baby Sonic 3-6 oraz 6+ została zaprojektowana specjalnie z myślą o zębach mlecznych i stałych. Miękkie włókno i delikatne drgania to nie jedyne zalety tego produktu.

Zalety

Szczoteczka soniczna Baby Brush wyposażona jest w tryb disco, który po włączeniu sprawia, że akcesorium zaczyna świecić i mrugać. Jest to zachęta dla dzieci, aby częściej po akcesorium sięgały oraz wytrzymywały zalecane 2 minuty szczotkowania. Z zalet warto wspomnieć o cichej pracy urządzenia (głośność mierzona wynosi około 52,5 dB) oraz o zadowalających efektach czyszczenia, dzięki zastosowanej technologii sonicznej. Drgania są wprawdzie delikatne, ale to wystarczy, by skutecznie oczyścić jamę ustną, ponadto łagodnie też masują dziąsła.

Dodajmy, że wbudowany dwuminutowy zegar pomaga dzieciom szczotkować zęby przez odpowiedni czas, a urządzenie pulsuje co 30 sekund, aby zasygnalizować, że nadszedł czas, aby przejść do innego kwadrantu jamy ustnej.

Wady

Wadą szczoteczki Brush-Baby KidzSonic może być wymagane podwójne naciśnięcie przycisku, aby szczoteczka się włączyła. Jednokrotne naciśnięcie przycisku włącza tylko światło – może to być mało intuicyjne dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6.

Cena

Cena szczoteczek Brush-baby Kidzsonic wynosi 90 zł. Wymienne końcówki kupimy za 30 zł. Aktualne ceny można znaleźć w serwisie Ceneo.pl, odpowiednio dla szczoteczki sonicznej 3-6 oraz szczoteczki dla dzieci 6+.

Recenzje i opinie o szczoteczce Brush-baby Kidzsonic

W ocenie szczoteczki sonicznej Baby Brush pomocne są opinie użytkowników Ceneo.pl oraz kupujących w sklepach internetowych. Z nich dowiadujemy się, że to, co przyciąga szczególnie, to migające światła oraz delikatne wibracje, przez co dzieci mają zapewnioną zabawę podczas mycia zębów i same chętniej sięgają po akcesorium. Szczególnie najmłodszym dzieciom podoba się również to, że szczoteczki są kolorowe.

Rodzice zwracają uwagę na cichą pracę, co ma znaczenie przy małych dzieciach, łatwość czyszczenia szczoteczki i wymiany końcówek. Dzięki temu, że w zestawie Brush Baby mamy aż 3 końcówki, można nie martwić się ich wymianą przez 9 miesięcy. Dodatkowo szczoteczka jest lekka i poręczna, przez co pewnie leży w dziecięcych rączkach, a 30-sekundowy timer pomaga w nabywaniu prawidłowych nawyków higienizacyjnych u dzieci. Możemy również przeczytać, że szczoteczka jest delikatna, ale dobrze czyści.

Podsumowując, dzięki dyskotekowym światłom, które przyciągają dzieci i sprawiają, że chcą szczotkować zęby, Brush-Baby KidzSonic dla 3-6 oraz 6+ jest dobrym wyborem. Dochodzi do tego niska cena, niedrogie wymienne główki oraz dobra jakość czyszczenia.

 

Opinie i Recenzje Szczoteczek do zębów

Porady

Pozostałe testy, opinie i recenzje szczoteczek do zębów:

Oral-B Kids Star Wars, Frozen: cena, opinie i recenzje

Oral-B Kids Star Wars, Frozen: cena, opinie i recenzje

Dzieci już od 3. roku życia mogą używać szczoteczek elektrycznych. Warto w tym czasie przestać korzystać ze szczoteczek manualnych i przerzucić się na o wiele skuteczniej działające urządzenie. Im większą uwagę poświęcimy na odpowiednią...

Oral-B Teen: cena, opinie i recenzje

Dzieci powyżej 12. roku życia wkraczają w wiek nastoletni. W tym czasie będą potrzebować także innej szczoteczki, która idealnie wpasuje się w czas pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Taki model musi być nie tylko skuteczny, ale również...

Oral-B Junior: cena, opinie i recenzje

Oral-B Junior: cena, opinie i recenzje

Szczoteczki elektryczne są o wiele skuteczniejsze niż ich manualne odpowiedniki. Dlatego warto postawić na takie właśnie urządzenia, aby właściwie zadbać o zdrowie zębów swojego dziecka. Linia Oral-B Junior jest przeznaczona dla dzieci od 6. do...

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *